Čištění

Naše nová generace úklidu - čištění párou

Tato novinka nabízí bezesporné plusy:

  • Ekologické odstraňování nečistot
  • Hospodárné čištění šetřící elektrickiou energii
  • Čištění bez agresivních prostředků a chemického zápachu

Princip parního čištění je velmi jednoduchý. Základem přístroje o velikosti vysavače je bojler, který i velmi malé množství vody přemění ve vysoce účinnou páru, jejíž teplota u nejkvalitnějších přístrojů přesahuje 150 stupňů Celsia. V případě parních čističů hovoříme o tak zvané suché páře, neboť se vytváří z velmi malého množství vody. A právě suchá pára je nejen velmi účinná při odstraňování nečistot a také mastnoty, ale i šetrná ke všem ošetřovaným povrchům, protože materiály nepromočí, nýbrž pouze zvlhčí.

Pokud se ovšem domníváte, že jen párou nemůžete zaručeně vyčistit všechnu špínu, je možné použít také některý ze způsobů přídavného mechanického čištění – pomocí zvoleného nástavce na parní čistič pak dosáhnete stoprocentního úspěchu při boji proti nečistotám v domácnosti.

Při výběru nejvhodnějšího typu parního čističe zvažujeme, kterou volbu vybrat - mezi jednokotlovým či dvoukotlovým. Každý je zaměřený dle specifického použití:

    Parní čistič

  • Vhodný do domácnosti
  • Stálá kvalita páry
  • Jednoduchá a bezpečná obsluha
  • Rychlejší práce bez přerušování

Škála možností využití parního čističe je více než široká. Pára snadno vyčistí:

  • Podlahy
  • Dlažby
  • Obklady
  • Matrace
  • Koberce
  • Interiér vozu
  • ... a další

Proč je nutné čištění?

Podle světové zdravotnické organizace jsou všeobecným zdravotním problémem roztoči. Jejich alergeny jsou nejčastějším důvodem vzniku alergií jako je astma, senná rýma a jedinou cestou jak tomu zamezit je prát koberce.

Aby se zamezilo šíření roztočů a jejich nežádoucích alergií, je proto vhodné pravidelně dodržovat zásady úklidu a čištění.

Co jsou to roztoči?

Roztoči jsou okem neviditelní členovci. Jsou velmi malí, tencí a téměř průsvitní, takže je není možné vidět bez mikroskopu. Jejich délka je nejčastěji asi 0,2 - 0,3 milimetru. Pro alergiky představují největší nebezpečí roztoči obsažení v domácím prostředí, nazývaní roztoči bytového prachu. Jsou zdaleka nejčastější příčinou alergie dříve obecně nazývané "alergie na bytový prach".

Co potřebují roztoči ke svému životu?

Roztoči se živí v první řadě drobnými odpadnutými částečkami povrchu kůže. Jejich potrava pochází také z mikrosvěta, který z těchto zbytků žije. Dobře se jim daří ve tmě. Sluneční svit je hubí, stejně jako vysoká či nízká teplota nebo sucho. Mrtví roztoči však mohou nadále škodit svými alergeny. Prostředí střední Evropy kromě horských oblastí většinou skýtá pro roztoče bytového prachu výborné podmínky.

Jaká je povaha roztočových alergenů? Jak se šíří?

Roztoči bytového prachu způsobují nemoci svými alergeny. Ty jsou nejvíce obsaženy v jejich výměšcích, především ve fekáliích. Jde o relativně těžší složku prachu s větší tendencí se usazovat na zem.

Kde se nejvíce vyskytují roztoči bytového prachu?

Roztoči se vyskytují též v kobercích, křeslech, pohovkách a čalouněném nábytku s látkovými potahy, závěsech a dalších bytových textiliích. Objevují se tak, třebaže v menších počtech než v ložnici, ve většině místností v bytě. Neexistuje jiný způsob jak se těchto roztočů a jejich výkalů zbavit, než pravidelně vysávat a čistit koberce minimálně 1 – 2 x ročně.

Naše webové stránky používají soubory cookies k lepšímu a kvalitnějšímu prohlížení. Prohlížením souhlasíte s použitím souborů cookies. Dobře, rozumím